Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Cinarcik Belediye Baskani Numan Soyer, Radyo Gozde'nin canli yayin konugu...     Esenkoy Belediye Baskani Mehmet Temel; "Tuneli acamiyorsaniz birakin biz kendi imkanlarimizla yapalım"        Armutlu Belediye Baskani Mustafa Tokat; "İlcemize kaplıca turizmine yeniden kazandıracağız"....       Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Osman Tiryakioğlu, Bursa Nilüfer Doruk Hastanesinde...       Yerel seçimler yaklaştıkça aday adayları boy göstermeye başladı.  Çiftlikköy de bağımsız belediye başkan adayı sıkı hazırlanıyor...        Altınova, Armutlu ve Çınarcık ilçelerinde yeni dönem için muhteşem projeler....      Yalova Valisi Hülya Kaya...       www.yalovamagazin.com

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Okula Yeni Baslayanlara Sinif Icin Kura

Okula Yeni Baslayanlara Sinif Icin Kura
 Yazı Boyutu

 Tarih : 16.08.2023 - 15:58:53 


Yalova Milli Egitim Muduru Halil Ibrahim Akmese, 2023-2024 egitim ogretim yilinin baslamasina az bir zaman kala iyilestirme ve guclendirme calismalarinin hiz kesmeden devam ettigini belirtti.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala iyileştirme ve güçlendirme çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Yeni eğitim öğretim yılı yaklaşırken öğrenci kayıtları ile ilgili açıklama yapan Akmeşe; eğitim hakkı ve fırsat eşitliğinin sağlanması için ilkokul 1. sınıflara başlayan öğrencilerin şube ve öğretmen belirleme işlemlerinin okullarda kurulacak komisyon marifetiyle 1 Eylül 2023 Cuma günü saat 15:00’te eş zamanlı ve şeffaf olacak şekilde kura yöntemi ile belirleneceğini ve anaokulu, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarına kayıtların ilgili mevzuat hükümleri gereğince yapılacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığının genelgesi doğrultusunda ilköğretimin zorunlu ve devlet okullarında parasız olduğunu belirten Akmeşe, mevzuatın 16. maddesinde yer alan “Öğrenci velileri hiçbir surette bağış yapmaya zorlanamaz.”  ifadesine vurgu yaparak okul öncesi eğitim de dâhil olmak üzere kayıtlarda herhangi bir bağış ya da kayıt parası alınmayacağını, okul aile birlikleri aracılığıyla da velilerden kayıt parası adı altında herhangi bir talepte bulunulamayacağını, kayıt dönemi sona erdiğinde dileyen herkesin okul aile birliklerine bağış yapabileceklerini ifade etti.

Açıklamaya göre Yalova genelinde birinci sınıf öğrencilerinin şubelere yerleştirilmeleri ve öğretmenlerinin belirlenmesi kurayla yapılacak. Yeni kayıt olan öğrencilerin şubelere yerleştirilmeleri okullarda kurulacak olan bir yönetici, bir öğretmen ve okul aile birliği başkanından oluşan üç kişilik bir komisyonca ve önceden duyurulan velilerin de katılımıyla okullarda kura yöntemiyle gerçekleştirilerek işlem tutanakla kayıt altına alınacak. Şubelerde kız-erkek ve toplam öğrenci sayısının eşit olması ile yabancı ve kaynaştırma öğrencilerinin dengeli dağılımına da dikkat edilecek.

Okullarımız Yeni Eğitim Öğretim Yılını Tam Donanımlı Şekilde Karşılayacak

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı, 11 Eylül 2023 Pazartesi günü ilk ders zilinin çalmasıyla başlayacak. Okullarda yaz döneminde iyileştirme ve güçlendirme çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. İl Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe; okulların fiziki ve eğitsel ihtiyaçlarının yanında yaz boyunca binaların iyileştirme ve güçlendirme çalışmalarının yapıldığını ve tüm kurumların ilk ders zilinin çalacağı 11 Eylül Pazartesi gününe kadar hazır olacağını söyledi. Okulların fiziki ihtiyaçlarının yanında eğitsel ihtiyaçların da karşılanması için gerek il milli eğitim müdürlüğü gerek okullar tarafından hazırlıkların yapıldığını belirten Akmeşe; eğitimde fırsat eşitliği ve eğitimin kalitesinin yükseltilmesi için okul yönetici ve öğretmenlerin de özveriyle çalıştığını ifade etti.

  Editör :  Vedat Yılmaz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  SON DAKIKA

105 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Baskan Mustafa TOKAT Canli Yayin Konugu Baskan Mustafa TOKAT Canli Yayin Konugu
Radyo Gozde nin canli yayinina katilan Armutlu nun basarili Belediye Baskani tum sorulara ictenlikle yanitlar verdi. &304;lcenin modern mimari sayilabilecek kadar basari grafigi yuksek bir baskan Mustafa TOKAT....

Cinarcik da Yaslilara Kahvalti Verildi
 
 Takvim
5  Ekim 2023  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 27.5316 27.5812
  Euro 18.4288 18.5509
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,59 saniye.