Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
YTSO' DA SAĞLIKTA İNDİRİM ANLAŞMASI YAPILDI...    YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCUNDA SAFRAN DERESİ'NİN KENARLARI GÜZELLEŞİYOR...      YALOVA KENT KONSEYİ'NDE FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİ...    ALTINOVA HERSEK LAGÜNÜ'NE ULUSLARARASI İLGİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR...      BURSA MEDİCAL PARK HASTANESİ PROF. DR. OSMAN TİRYAKİOĞLU...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Altinova Koyluleri Sorunlari Anlatti

Altinova Koyluleri Sorunlari Anlatti
 Yazı Boyutu

 Tarih : 4.02.2023 - 20:06:11 


Vali Muammer Erol, kırsal kesimin ihtiyaç ve talepleri ile karşılaştıkları problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla başlattığı köy ziyaretlerine Altınova ilçesine bağlı Havuzdere, Çavuşçiftliği, Soğuksu ve Tokmak köyleri ile devam etti.


Yalova Valisi Muammer Erol, Altınova ilçesine bağlı köyleri ziyaret etmeye devam ediyor. Vali Muammer Erol, kırsal kesimin ihtiyaç ve talepleri ile karşılaştıkları problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla başlattığı köy ziyaretlerine Altınova ilçesine bağlı Havuzdere, Çavuşçiftliği, Soğuksu ve Tokmak  köyleri ile devam etti.

Ziyaret esnasında Vali Muammer Erol’a, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz eşlik etti. Vali Muammer Erol, kırsal kesimin ihtiyaç ve talepleri ile karşılaştıkları problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla başlattığı köy ziyaretlerine Altınova ilçesine bağlı Havuzdere, Çavuşçiftliği, Soğuksu ve Tokmak  köyleri ile devam etti.

Ziyaretin ilk durağı olan Havuzdere’de; İçme suyu şebeke hattında yenileme yapılması ile çalışma yapılan şebeke hattında iş makinesi ile düzeltme ihtiyacı olduğu, içme suyu deposundaki klorlama cihazlarının bakım ve onarımının yapılması ile köyde yeni bir zemin etüt çalışması yapılması talebinde bulundular. Vali Muammer Erol, ‘’Köylerimiz içme suyu isale hatları yapımı amacıyla malzeme alımı yapılacağı, tüm köylerimizde klorlama cihazlarının zaman zaman arızalandığı, muhtarlarımızın konu hakkında teknik bilgileri olmamasından kaynaklı müdahale edemediği bu nedenle İl Özel İdaresi tarafından tüm köylerimizin klorlama cihazları bakımı amacıyla hizmet alımı yapılacağını, köyün zemin etüdünün yapılması amacıyla gerekli çalışmaların yapılması  talimatını verdi.

Çavuşçiftliği köyünde; köy konağı ve sağlık evinde ufak çaplı tamirat işlerinin olduğu ve eksik kalan kanalizasyon hattının tamamlanması talebi. Tokmak köyünde; çalışma yapılmamış bir yolunun kaldığından bahisle stabilize yapılmasını, doğalgaz çalışmasında bozulan yollarının tamiratları ile kartlı su sayacı talebinde bulunuldu. Ziyaretin son durağı olan Soğuksu köyünde; köyün ihtiyacının bulunmadığını sadece içme suyunun konutlarda daha ekonomik ve verimli kullanılması amacıyla kartlı su sayaçlarının kullanılması talebinde bulundu.

Vali Muammer Erol; belirtilen taleplerin İl Özel İdaresi yatırım programında bulunduğunu, konu hakkında gerekli proje çalışmalarının yürütüldüğünü belirterek ‘’Ziyaret ettiğimiz tüm köylerde kartlı su sayaçlarının kullanılması talebinde bulunduklarını, konu hakkında İl Özel İdaresince gerekli çalışmaların yürütüldüğünü, kartlı su sayacı uygulamasıyla birlikte kayıp ve kaçak su kullanımının büyük ölçüde ortadan kalkacağını, tasarruf, kullanım kolaylığı ve su israfını önleyici bir uygulama olacağını’’ belirtti.

  Editör :  Vedat Yılmaz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  ILÇELER

191 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Japon Baskonsolosu Yalova Ciftlikkoy de Japon Baskonsolosu Yalova Ciftlikkoy de
Gectigimiz yil Turkiye de goreve baslayan Japonya nin Istanbul Baskansolosu Kenichi Kasahara, Yalova Ciftlikkoy ziyaret ederek, Belediye Baskani Ali Murat Silpagar ile bir araya geldi....

YTSO dan Ankara Ticaret Odasina ziyaret
Sevgili Arif EKIM i Ugurladik
 
 Takvim
5  Haziran 2023  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 20.8447 20.8822
  Euro 14.9733 15.0724
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,72 saniye.