Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yalova da yeni hastane tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başladı...           Sahnelerin sevilen ismi Ömer Cahitoğlu, 'Ah Menekşe' adlı şarkısına klip çekti...        Sokak Hayvanlarını Koruma Vakfı (SAHAV) PATİKENT'i kurma çalışmalarına başladı...     Gazetemiz sayfalarına göz atmak için anasayfamızın ortasına tıklayınız...     Gemlik Belediyesi'nden muhteşem organizasyon: Film Festivali büyük ilgi gördü...     Altınova da pedallar şampiyonluk için döndü....      Altınova Kültür Festivali'nin 15 ncisi düzenleniyor...       Ünlü şarkıcı İrem DERİCİ Altınova da sahne alacak....        Yalova Magazin yayına başladı...     Esenköy'de merhum Adnan Kaptan'ın projesi 'Yamaç Paraşütü' hayat buldu...     Armutlu Belediyesi Atatürk Evi ve Kaplıca Oteli için ihaleye çıkıyor...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Yalova da Sahipsiz Hayvanlari Koruma Vakfi

Yalova da Sahipsiz Hayvanlari Koruma Vakfi
 Yazı Boyutu

 Tarih : 29.11.2022 - 22:49:16 


Yalova da bir grup hayvan dostu, aylar önce; sahipsiz, sokakta kalmis her hayvandan hepimiz sorumluyuz diyerek başlattıkları çalışma sonuçlarını, RDKM de yaptıkları program ile tanıttılar.
NE SOKAK NE BARINAK
PATİKENT TEK ÇÖZÜM OLACAK

Yalova’da,bir grup hayvandostu, aylar önce, “sahipsiz, sokakta kalmış her hayvandan hepimiz sorumluyuz” diyerek başlattıkları çalışma  sonuçlarını,  bugün RDKM’de yaptıkları bir tanıtım toplantısıyla, Yalova halkına ve kamuoyuna  sundular.

SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA VAKFI-SHKV’nıın ve projelerinin anlatıldığı, slaytlı sunumda, vakfın Hayvan Hakları hakkındaki temel ilkeleri ve kuruluş gerekçeleri  şöyle  anlatıldı:

“Bizler,

* Patili dostlarımızın haklarının korunmasının öncelikle sivil toplumun ve yöneticilerin sorumluluğunda olduğunun bilincindeyiz.

  * Sosyal hukuk devleti, çağdaş toplum ve İNSAN olmanın temel kriterinin, zayıf/mağdur/güçsüz/muhtaç’ı korumak ve yaşatmak olduğuna yürekten inanıyoruz.

* Bu görevin  savsaklanmasına, geçiştirilmesine, ihmal edilmesine artık tahammül edemiyoruz.

*bu hayvanların sokaktaki varlığı gerekçe gösterilerek kamuoyunda nefret ve düşmanlık kampanyalarının yürütülmesine itiraz ediyoruz.

*“sahipsiz, sokakta kalmış her hayvandan hepimiz sorumluyuz” inanıyoruz ve işte tüm bu nedenlerle yola çıkarak  SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA VAKFI’nı kurduk.

Hayvanların korunmadığı bir çevrede, insanların ‘Sağlıklı ve Dengeli Çevrede Yaşama Hakkı’ da  ihlal edilmiş demektir.

İnsan, hayvan ve çevre ilişkileri bağlamında, gelişen sağlık tehditlerine karşı “TEK SAĞLIK” yaklaşımına inanıyoruz.

HALK SAĞLIĞI’nın korunması  için doğru politikalar ancak Sağlıklı Çevre- Sağlıklı İnsan-Sağlıklı Hayvan yaklaşımıyla geliştirilebilir

patikent.yalova.adnanbey

PATİKENT’tepatili dostlarımızla tekrar barışacağız.

Vakfın, “ne sokak ne barınak Patikent tek çözüm olacak” şiarıyla gerçekleştirmeyi hedeflediği PATİKENT projesinin temel esasları da şöyle özetlendi:

“Geniş bir arazi üzerinde PATİKENT’i kuruyoruz.

PATİKENT, patili dostlarımızın özgür ve güvenli yaşayacakları bir alan olacak.

Bu doğal yaşam alanında patili dostlarımız için mahalleler kuracağız. Hem kendi arkadaşlarıyla, hem de gönüllüler ve ziyarete gelen hayvanseverlerle buluşacaklar.

PATİKENT sakinlerine kısırlaştırma ve her türlü tedavi imkânı sağlanacak.

Petotel ve evde bakım hizmetimizle ihtiyaç duyan her hayvansever patili dostunu güvenle bize emanet edebilecek.

PATİKENT’te, koruyucu aile sistemiyle, ihtiyaç duyan hayvansever, patili dostlarıyla buluşabilecek.

Ama, elbette, sokaklarda, o sokak sakinlerinin sahiplendiği, bakıp gözettiği, koruyup kolladığı patili dostlarımız de yaşamaya devam edecek.”

Vakfın Yönetim Kurulu Bşk. Op. Dr. Hamdi ÖZKAN da, PATİKENT projesini,  üç boyutlu  çizimleriyle anlatarak, sahipsiz hayvanlar için kurulacak doğal yaşam alanını katılımcılara detaylı olarak anlattı.

Yalova halkının Sahipsiz hayvanları Koruma Vakfı ve PATİKENT projesine sahip çıkmaya çağırıldığı toplantıda, Şair-yazar Yılmaz ODABAŞI’nın öncülük ettiği, aralarında oyuncu-şair-tarihçi Pelin BATU, yazar Ahmet ÜMİT, oyuncu Bülent Emrah PARLAK, ilahiyatçı yazar İhsan ELİAÇIK, ..’ın da bulunduğu bir grup sanatçı, yazar da Vakıftan ve PATİKENT projesinden özgüyle bahsettikleri videolu mesajlarıyla, vakfın tanıtım toplantısına renk kattılar.

shkv patikent.yalovahaber


  Editör :  Vedat Yılmaz

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 10 Puan Verildi
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  SON DAKIKA

151 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Basin Memsuplarina GAP Turu Basin Memsuplarina GAP Turu
Alitnova Belediyesi, Basin mensuplarini Gaziantep ve Sanliurfa gezisine gonderdi. Tarihi ve kulturel yapilari ile iki ayri kentin gezilebilecek onemli yerlerini rehber esligindeu gezme imkani buldular....

Ulastirma Bakani Yalova da acilis yapti
 
 Takvim
29  Ocak 2023  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,89 saniye.