Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yalova Basın Birliği yeni yerinde...     CHP Yalova da Mehmet Gürel, Çiftlikköy de Adil Yele ile seçime giriyor...     Çiftlikköy de çok farklı bir yerel seçim rüzgarı esecek...    Mustafa Eyüpoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar...         Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Osman Tiryakioğlu, Bursa Nilüfer Doruk Hastanesinde...         www.yalovamagazin.com

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Yalova Kentsel Dönüşümde Yeni Gelişme

Yalova Kentsel Dönüşümde Yeni Gelişme
 Yazı Boyutu

 Tarih : 28.09.2022 - 23:05:37 


Başkan Vekili Tutuk, Altyapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen’i ziyaret etti. Yapılan görüşmede; Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edilen Bağlarbaşı Mahallesi’nde yapılan kentsel dönüşüm ile ilgili yeni gelişme

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Ankara’da AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ile birlikte bir dizi temaslarda bulundu.

Başkan Vekili Tutuk, Altyapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen’i ziyaret etti. Yapılan görüşmede; Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edilen Bağlarbaşı Mahallesi’nde yapılan kentsel dönüşüm ile ilgili yeni gelişmelerin olduğunu bildirdi.

Kira ve Taşınma Yardımlarına Artış

“İl Başkanımız Muğlim Bağatar ile vatandaşlarımızın da mağdur olmaması adına Ankara’da kentsel dönüşümle ilgili yeni temaslarda bulunduk” diyen Başkan Vekili Tutuk, “Kentsel dönüşümden faydalanan vatandaşlarımıza kira yardımları daha önceden 1000 TL yapılıyordu. Bunu yaptığımız görüşmelerle 1.500 TL’ye çıkardık. Yine her ay yatan kira yardımını peşin olarak vatandaşlarımıza vereceğiz. Taşınma yardımı önceden yoktu. Bunu da 4 bin 500 TL olarak vatandaşlarımıza vereceğiz. Toplamda 22 bin 500 TL’lik nakdi yardım sağlanacak” dedi.

Tapusunu TOKİ’ye Devredenlerin Alacakları Yaklaşık 2 Katına Çıkarıldı

Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Yalova Bağlarbaşı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 9.89 hektarlık riskli alanda devam eden Kentsel Dönüşüm projesinde hak sahipleri tapularını TOKİ’ye devredebilecekler. Buna karşılık tapusunu TOKİ’ye devreden kişilere yaklaşık 2 katı ücret verilecek” dedi.

Cumhurbaşkanımıza Teşekkürü Borç Bilirim

“Yalovamızın gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürü borç bilirim” diyen Tutuk şu ifadelere yer verdi, “Kentsel dönüşüm hamlesi şehrimize 23 yıl aradan sonra geldi. Gerek hükümetimiz gerekse bakanlığımız büyük bir titizlik sonucu çalışmalarını tamamladı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan nezdinde Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanımız Murat Kurum’a, Altyapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen’e teşekkürü borç bilirim” dedi.

  Editör :  Vedat Yılmaz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Başka Site

 Kategori  SON DAKIKA

394 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Turisti sevgiyle kucaklayan kent Yalova Turisti sevgiyle kucaklayan kent Yalova
Yesil ve maivinin hakim oldugu essiz guzellikleriyle, her mevsim ve her ayda pozitif enerji sunan kent Yalova....

Sugoren koyunde DOGALGAZ atesi yandi
 
 Takvim
21  Şubat 2024  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 30.9096 30.9652
  Euro 20.5445 20.6806
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,65 saniye.