Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Altınova'yı çok iyi bildiğini ve çalışmaları yakından takip ettiğini söyleyen 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı ve TBMM 28. Başkanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Altınova MYO açılışını gerçekleştirdi…       Yalova Belediyesi "Doğal Afetler ve Alınacak Önlemler" konulu panel düzenlendi. 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi'ni yaşamış Yalovalıların düzenlenen panele yeterli duyarlılığı göstermediği gözlendi.

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Altınova da kadın, ekonomiye katılacak

Altınova da kadın, ekonomiye katılacak
 Yazı Boyutu

 Tarih : 17.7.2019 - 14:24:18 


Altınova Belediyesi, kadınların ekonomik ve sosyal hayata kazandırılmaları amacıyla hazırladıkları projeleri hayata geçiriyor. Oral, hazırladıkları projelerle ilçedeki kadınları gerek ekonomik gerekse sosyal hayatla etkin olmalarını istediğini

Altınova Belediyesi, kadınların ekonomik ve sosyal hayata kazandırılmaları amacıyla hazırladıkları projeleri hayata geçiriyor. 
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, hazırladıkları projelerle ilçedeki kadınları gerek ekonomik gerekse sosyal hayatla etkin olmalarını istediğini söyledi. 
“ÖNEMLİ POTANSİYEL” 
Türkiye'nin 2023 vizyonuna ulaşması için kadınların mutlaka iş gücü ve ekonomiye dahil edilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Oral, “Doğa, tarih, kültür ve turizm açısından önemli potansiyeli olan ilçemizde kadınlarımızın da üretime katılması için çalışmalar başlattık” dedi. 
HÜKÜMETTEN DESTEK 
Belediye olarak kadınlara yönelik eğitimlerin başlayacağı, üretim ve pazarlama konularında desteklerin verileceğini ifade eden Başkan oral, “Kadın gücümüzün ekonomiye kazandırılması projemizde Hükümetimizden de her türlü desteği alacağız. İlgili Bakanlıklarla ortak çalışmalar yürütecek, kadınlarımızın önünü açacağız” ifadelerini kullandı. 
KADININ EKONOMİYE KATKISI 
Kadınların kendi işlerini kurmak için KOSGEB ile ortak projeler yaparak iş sahibi olmalarını sağlayacaklarını vurgulayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Ülkenin ekonomik kalkınma ve büyümesine katkı sağlamak, işsizliğin azaltılması, aile refahının artırılması açısından kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması hayati önem taşımaktadır. Yapacağımız bu çalışmalar ile kadın üretkenliği ve kadın girişimciliğinin artırılmasıyla kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması amaçlanmaktadır. 
KADINLAR İÇİN KOOPERATİF 
Kadınlara yönelik birçok alanda eğitimler düzenleneceğini belirten Başkan Oral, “El emeği ürünlerini satışa çıkaran kadınların yer alacağı projede, girişimcilik, satış ve pazarlama teknikleri gibi başlıklarda eğitimler verilecek. Marka oluşturma, kredi ve hibe destek imkânları gibi konularda da çalışmaların yapılacağı projeyle, kadınların emeğe dayalı sermayelerini ticari kazanca çevirebilmelerinin yolu açılacak. Kadınlarımıza ait üretim ve satış kooperatifleri kurulacak” dedi. 
“KADINLARA TAHSİS EDİLECEK” 
Başkan Oral, bu çalışmaların yanı sıra belediyenin kadınlara yönelik düzenlediği çeşitli branşlardaki el sanatları, spor ve Kuran-ı Kerim Kurslarının da devam edeceğini açıkladı. 
Başkan Oral, “Hersek Lagünü Doğa Eğitim ve Engelli Uyumlu Kuş Gözlem Kulesi ile Engelli Uyumlu Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesinin Eylül ayında faaliyete geçeceğini söyleyen Başkan Oral, “2 kilometrelik sahilimizin arkasında yer alan ve Millet Bahçesinin de içerisinde yapılacak olan sosyal yaşam alanıyla ilgili projeye başladık. Buralara kuracağımız satış reyonlarımızı bayanlarımıza ücretsiz olarak tahsis edeceğiz. Bayanlarımız buralarda ürettikleri yiyecek ve içecekleri, el emeği göz nuru eşyaları satışa sunacaklar. Buradaki tüm ürünler tamamen ev ve el yapımı doğal ürünler olacak. Burada istihdama katılacak olan bayanlarımız hem ev ekonomilerine hem de ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamış olacaklar. Turizm sektörünün ilçemizde gelişmesi ile sıcak para hanelerimize girmiş olacak” diye konuştu.
  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Aykut Akkaya

 Kategori  GÜNCEL

176 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
Ramazan Bayramınızı kutluyor, Bayramın Ulusumuza, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa sağlık, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyoruz....

Sokaktaki can dostlar emin ellerdeydi
 
 Takvim
28  Mayıs 2020  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.7607 6.7729
  Euro 6.2655 6.3070
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,36 saniye.