Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Belediye Başkan Adayları Açıklandı. Ak Parti de bir ilçe ve bir belde dışında mevcut başkanlarla yola devam denildi...      Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi'den korkutan açıklama: Bilimsel verilere göre 5-10 yıllık gecikme ile 2016'yı gösteriyordu. Uzmanlar uyarıyor: tedbir alın hazırlıklı olun!       Emlakçı aracağılı ile gayrimenkul alacaksanız tercih edeceğiniz emlakçıyı iyice bir süzgeçten geçirin. Bölgedeki emlak fiyatları emlakçıların yanlış yönlendirmeleri sonucu suni artış gösteriyor....

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Olimpiyat Komitesinde öğrencilere seminer

Olimpiyat Komitesinde öğrencilere seminer
 Yazı Boyutu

 Tarih : 2.3.2018 - 17:33:38 


TMOK tarafından 50 ilde düzenlenen panelin sonuncusu Yalova Altınova da gerçekleşti. Programda öğrencilere, spor sevgisi çocukların seviyesine uygun bir dille anlatıldı.Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafında çocuklara ve genç nesillere Olimpiyat ruhu, Spor ahlakı ve fairplayanlayışının aktarılmasını amaçlayan proje Altınova’da anlatıldı.

TMOK tarafından bugüne kadar 50 ilde düzenlenen panelin sonuncusu Yalova Altınova’da yapıldı. Seminerde öğrencilere, spor sevgisi çocukların seviyesine uygun bir dille anlatılıyor, film gösterimi de yapılıyor. Katılımcılara belge ve hediyeler veriliyor.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Oli Spor Kültürü Olimpik Eğitim Proje Sunucusu Sibel Yazgan Tel’in eğitici ve eğlendirici anlatımıyla Piyalepaşa İlk ve Orta Okulu ile Hürriyet Ortaokulu’nda düzenlenen seminere;Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Bilal Prosun,Karamürsel Bey Eğitim Merkezi Komutanlığı Savaş Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Ayhan Balıkçı, Altınova İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar ve Altınova Belediyesi Spor Koordinatörü eski Futbolcu ve Teknik Direktör Senadİbriç Yüksel, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

BU SÜREÇTE NELER YAPTIK

Oli Spor Kültürü Olimpik Eğitim Proje Sunucusu Sibel Yazgan Tel verdiği seminerde; “Bu süreçte neler yaptık, neler öğrettik, spor kültürü ve olimpik eğitim projesi ile topluma neler sağladığımıza bir bakalım. Spor Kültürünün yaygınlaşmasını sağladık.Çocukları erken yaşlarda spor ile tanıştırdık.Ailelere sporun önemini kavramalarında yardımcı olduk.Çocuklara gelecek planları için ilham verdik.Sporun eğlenceli ve yararlı bir aktivite olduğunu anlattık.Spor yapmaya teşvik ettik.Olimpizmin ne olduğunu anlattık.Çevre bilincini geliştirdik.FairPlay'i anlattık.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

2006'DAN BU YANA

Şimdiye kadar 50’ye yakın farklı şehir ziyareti gerçekleşmiştir.2017/2018 senesi içinde 8 yeni şehir ziyareti daha gerçekleşmesi planlanmıştır.5000'den fazla ilköğretim okulu ziyaret edilmiştir (hem devlet hem özel okullar). 9/11 yaş grubundaki (4. Ve 5. sınıflar ) 2 milyonu aşkın öğrenciye ulaşılmıştır.Öğrencilerin doğrudan etki alanında bulunan aile,  öğretmen ve arkadaşlarıyla birlikte 4.000.000 kişiye erişim sağlanmıştır. 2016 Rio görselleri, 2018 Kış Olimpiyat Oyunları görselleri,  detaylı beslenme bölümleri sunuma eklenerek güncellenmesi sağlandı.

SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİM PROJESİ NEDİR?

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu tarafından 17 Şubat 2006'dan beri yürütülen ilkokul dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerine yönelik bir eğitimdir. Eğitimler 50 dakikalık bir sunum halinde öğrencilerin maksimum ilgisini çekebilecek içeriklerle hazırlanmıştır. Proje Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC)  tarafından dünya çapında olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dahil edilmiş ödüllü bir projedir.

Spor kültürü ve olimpik eğitim projesinin sunumunu akademisyenler çocuk psikologları ve pedagoglardan oluşan profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmıştır. Sunum projenin maskotu ve deneyimli sunucusu ile çocukların merakla takip ettiği adeta bir eğlence seansına dönüşür. Altı bölümden oluşan sunumda çocuklara sırasıyla insan vücudu, spor, sağlık, çevre, olimpiyatlar, fairplay hakkında bilgiler aktarılır. Ekrandan oynanan oyunlar,   yarışmalar, filmler, çizgi filmlere yer verilerek çocukların hem eğlenip hem de odaklanması sağlanır.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve yazı

TOPLUMA NE SAĞLAR?

Spor Kültürünün yaygınlaşmasını sağlar.Çocukları erken yaşlarda spor ile tanıştırır.Ailelere sporun önemini kavramalarında yardımcı olur.Çocuklara gelecek planları için ilham verir.Sporun eğlenceli ve yararlı bir aktivite olduğunu anlatır.Spor yapmaya teşvik eder.Olimpizmin ne olduğunu anlatır.Çevre bilincini geliştirir.

IOC, MİLLİ EĞİTİM, TALİM TEBİYE ONAYLI PROJE

Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından, dünya çapında Olimpik Değerler Eğitimi Programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dahil edildi. Milli Eğitim Bakanlığı izniyle Türkiye'de ilköğretim okullarına girme hakkına sahip Talim Terbiye onaylı tek programdır.

NEDEN GENÇ JENERASYONLARI SPORA YÖNLENDİRMELİ?

Zihinsel ve bedensel gelişim.Özgüvenli ve sağlıklı nesiller yetişmesi.Spor yapmanın tabana yayılması.Din, dil,  ırk gözetmeden toplumu birleştirmesi.Spor sevgisinin ve kültürün toplumda yaygınlaşması.Olimpik branşlarda sporcu havuzunun genişlemesi.Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması.Uluslararası arenada saygının artması.

SPORUN HAYATIMIZDAKİ YERİ NEDİR?

Spor her devirde ve her kültürde varlık gösterir.Spor insanları bir araya getirir.Spor kıtaları ve ülkeleri bir araya getirir. Sporun yaş limiti yoktur.Spor duygularımıza dokunur.Spor insanların eğlenceli vakit geçirdiği bir alandır.Spor insanların hakkında konuşabileceği bir alandır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, yakın çekim

SPOR OLGUSU

Spor kültürün bir parçası, toplumsal çatışmaların nedeni olduğu gibi aynı zamanda toplumları bir araya getiren kahramanlar yaratan çok önemli bir olgu. Günlük hayatta en çok konuşulan, basının ilgisini en çok çeken konulardan biri spor.Aktif olmasa da birçok kişi hayatının bir döneminde sporla yakınlaşmıştır.Dünyada sporla ilgilenenler arasında birden fazla sporu takip edenlerin sayısı %93.

OLİMPİZM

Olimpizm, bir yaşam felsefesidir. Bedene, iradeye ve zihne özgü nitelikleri yücelterek dengeli bir biçimde bütünleşmeyi esas alır. Olimpik düşüncenin temel ilkelerinden birisi de, ulusal ve evrensel barışın korunması ve sürdürülmesi için gençliğin;  ayırım gözetilmeden birbirini anlama, dostluk, dayanışma ve sporda erdemlilik (fairplay) olgusu içinde spor aracılığıyla eğitilmesidir.

Olimpik düşüncenin yaygınlaştırılması bir eğitim ve kültür olayıdır. Günümüzde spor kültürü, insanın gelişim ve çağdaşlaşmasının bir göstergesi olarak görülmektedir. Böyle bir değişimin ancak düzenli ve planlı bir eğitim stratejisi ile gerçekleşebileceği de açıktır. Okullarımızda yapılan araştırmalar çocuklarımızın %97'sinin ülkemizde de Olimpiyat Oyunları düzenlenmesini istediğini ortaya çıkarmıştır. Bu da çocuklarımızın spor kültürü ve olimpik eğitimi benimsediklerinin bir göstergesidir” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, selfie ve yakın çekim

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve basketbol sahası

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar


  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  SON DAKIKA

642 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 
paylaşan:

 
ile

 

 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Silpagar: Çiftlikköy halkı ne takdir ederse odur Silpagar: Çiftlikköy halkı ne takdir ederse odur
Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yalova da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 5 yıllık dönemde yapılan çalışmaları anlattı....
Ak Parti de Aday Tanıtımı RDKM de yapıldı Ak Parti de Aday Tanıtımı RDKM de yapıldı
Ak Parti Yalova İlçe ve Belde Belediye Başkan Adaylarının tanıtımı yapıldı. Termal Belediye Başkanı İsmail Atikin dışında mevcut Ak Partili Belediye Başkanlarıyla devam kararı alınırken ilçe ve beldelerin adayları da belirlendi...

Ak Parti Armutlu da KARADENİZ e emanet
Silpagar: Çiftlikköy halkı ne takdir ederse odur
TASKİB den baca temizliği uyarısı
Temmuz 2018 de 8347 Otobüs Giriş Çıkış Yaptı
 
 Takvim
20  Ocak 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.3429 5.3526
  Euro 4.8698 4.9021
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,31 saniye.