Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi'den korkutan açıklama: Bilimsel verilere göre 5-10 yıllık gecikme ile 2016'yı gösteriyordu. Tedbir alın hazırlıklı olun!       Emlakçı aracağılı ile gayrimenkul alacaksanız tercih edeceğiniz emlakçıyı iyice bir süzgeçten geçirin. Bölgedeki emlak fiyatları emlakçıların yanlış yönlendirmeleri sonucu suni artış gösteriyor....        Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan'dan 4.Döneme özel muhteşem projeler...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Dağ: Vatandaşlar mağdur edildi

Dağ: Vatandaşlar mağdur edildi
 Yazı Boyutu

 Tarih : 3.10.2017 - 12:50:13 


Çiftlikköy Belediye eski Başkanı Metin Dağ, Çiftlikköy deki plansızlıktan dolayı mağduriyetlerin devam etmesi halinde açılacak davalar sonrasında kamunun büyük zararlar göreceğini söyledi.

 
 
 
 
Çiftlikköy Belediye eski Başkanı Metin Dağ, Çiftlikköy’deki plansızlıktan dolayı mağduriyetlerin devam etmesi halinde  açılacak davalar sonrasında kamunun büyük zararlar göreceğini söyledi.
 

Çiftlikköy belediyesinin yeni bir plan yapma girişiminde bulunduğunu belirten Dağ “ Henüz yeni aldığım bilgiye göre, Çiftlikköy belediyesi yeni bir planlama çalışması başlatmış. Ancak bundan ne ilgili Meslek Odalarının nede Belediye Meclis üyelerinin haberi bile yok” dedi

Çiftlikköy Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Haziran ayında aldığı ve ilçenin büyük bir bölümünde 4 kat imara çıkılmasını sağlayan kararı üzerine TMMOB Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nin açtığı dava sonrasında Bursa 3. İdare Mahkemesi, imar planı değişikliklerinde yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’da  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne yürütme durdurma kararının iptali için, ayrıca Bursa 3. İdare Mahkemesi’ne ise bilirkişi raporuna itirazlarda bulundu.

Mahkeme, imar planı değişikliklerinin hukuka aykırı olduğu, çevre ve şehircilik ilkeleriyle örtüşmediği, yapılan kat artışının haksız menfaat sağladığı yönündeki başvuruyu değerlendirerek yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine.Çiftliktköy belediyesinin itiraz davalarının sonucu beklenirken,Çiftlikköy ilçesi imarsız, plansız kalarak mağduriyetleri ortaya çıkarmıştı.

İşte bu mağdurlarında biri olan Çiftlikköy Belediye eski Başkanı Metin Dağ, Çiftlikköy Belediyesi’nin yaptığı imar planı değişikliğin gerekli altyapı hazırlanmadan acele bir şekilde  ele alındığını, Çiftlikköy ilçesinde sessiz bir bekleyişin egemen olduğunu belirterek şöyle konuştu.

“Siyaseten seçmenlere verilen bir sözü yerine getirmek için, alt yapısı oluşturulmadan alınan bir karar. Elbette, vatandaşların mağduriyeti burada sözkonusu. Alınan karar mevcut 1/25 binlik planlara aykırı yapılmasından dolayı bu mağduriyet ortaya çıktı. Daha önce Çiftlikköy’de 5-6 katlı binalar mevcuttu. Ancak benim dönemimde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının planlara dip not olarak koyduğu 3 kattan fazla yapılaşma olamaz tespiti var. Bakanlığın bu dip notu da 1/25 binlik planlara böyle işlendi belediye başkanlığımın son aylarında Çiftlikköy’de kat artışı talebinde bulunduk ancak bakanlık bu dip notu gerekçe göstererek bizlere plan değişikliğini vermedi. 2014 Seçimlerinde de, Çiftlikköy’de 4 yapılaşmaya izin vermeyen belediye başkanı olarak ben sorumlu tutuldum. Seçim öncesinde de mevcut belediye başkanı Çiftlikköylülere 4 kat sözü verdi” 

Dağ, açıklamasını şöyle sürdürdü.” Peki şimdi ne olacak? Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nin açtığıyürütmeyi durdurma davasına belediye itiraz edecek. Sanırım itirazını da gerçekleştirmiş. Ancak burada bir ihmal var. Belediye bunu gözden kaçırdı. Bilirkişi geldiğinde bu sorunu çözebilirlerdi. İşin kolayını tercih ederek dava açan kuruma suçu yüklediler.”

Çiftlikköy belediyesinin yeni bir plan yapma girişiminde bulunduğunu belirten Dağ “ Henüz yeni aldığım bilgiye göre, Çiftlikköy belediyesi yeni bir planlama çalışması başlatmış. Ancak bundan ilgili Meslek Odaları Belediye Meclis üyelerinin haberi bile yok.Ancak burada önemli olan vatandaşların mağduriyetlerin giderilmesi. Bir çok müteahhit kat karşılığında Çiftlikköy’de işe başlamış işleri durmuş.Eğer mağduriyetler devam ederse açılacak davalar sonrasında burada kamu zarar eder. Bizler, vatandaşın mağdur edilmesinden kamunun zarar edilmesinden şikayetçiyiz.Çiftlikköy belediyesi verdiği sözleri yerine getirmek, mağduriyetleri de gidermek zorundadır. Bu durum iyilik yaparken göz çıkarmaya benziyor. “ dedi

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 1 Puan Verildi
 Kaynak :  Faruk Kırtay

 Kategori  GÜNDEM

624 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 
paylaşan:

 
ile

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Yalova da milletvekili aday listeleri belirlendi Yalova da milletvekili aday listeleri belirlendi
24 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listeleri belirlendi. Yalova da Ak Parti de 1.sıra adayı Ahmet Büyükgümüş, CHP 1.sıra adayı Özcan Özel, MHP 1.sıra adayı Hasan Topçular, İYİ Parti 1.sıra adayı Ünlem Üstel oldu....

Yalova Müzik Festivali 2-5 Ağustos da
Altınova, AK Partili adayları ağırladı
İNCE ilk mitingini Yalova da gerçekleştirdi İNCE ilk mitingini Yalova da gerçekleştirdi
CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce seçim çalışmalarına Yalova’nın Elmalık köyünden başlattı. İlk önce Annesi Zekiye Gülden İnce’yi eşi ve çocuğuyla ziyaret eden İnce, annesnden helallik alarak, Babası Şerif İnce’nin köyündeki mezarını ziyaret etti...

YALOVA DA 177.632 SEÇMEN OY KULLANACAK
ALTINOVA, Sanatta da varım dedi
EMEKLİLER İÇİN İYİ HABER
240 sporcu yarıştı, satranç ustaları belirlendi
Magazinci.com Ödülleri Sahiplerini Buldu
Esnaf da TAMAM diyor
Gazete Marmara da ödül törenindeydi
EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ
 
 Takvim
28  Mayıs 2018  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 4.7207 4.7292
  Euro 4.3035 4.3320
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,36 saniye.