Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yerel seçimlere sayılı günler kala... "Yenilen pehlivan güreşe doymazmış", "Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı"  gibi söylemler vatandaşın ağzına sakız oldu.            Yalova Devlet Hastanesi Başhekim Uzm.Dr.Recep Hacı, Bakanlığın denetiminden olumlu geçen, Hastane yönetimine, tüm birim sorumluları ile tüm personelle özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 AB Hibe Projesi için kayıtlar alınıyor

AB Hibe Projesi için kayıtlar alınıyor
 Yazı Boyutu

 Tarih : 3.1.2017 - 16:46:20 


Çiftlikköy Belediyesi tarafından Avrupa Birliği Hibe Programı Kapsamında geçtiğimiz ay başlatılan Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi, Avrupa Birliği Hibe Projesi için kayıtlar alınmaya başladı

 
 
 
PROJE İÇİN KAYITLAR ALINMAYA BAŞLADI

Çiftlikköy Belediyesi tarafından ilk defa alınan AB Hibe Projesi’nin uygulama hazırlıkları Yalova, Çiftlikköy ve İstanbul olmak üzere 3 bölge sürüyor. Proje ile Çiftlikköy’de yaşayanların ekonomik getiri ve iş olanaklarının arttırılmasına katkı sağlanacak. Çiftlikköy Belediyesi’nin yürütücüsü olduğu projenin eş başvuranları ise Yalova GİOSB ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mesleki Eğitim Merkezi oldu. Kurumlar arası işbirliği ile yürütülecek olan projenin içeriğinde 15 farklı konuda eğitimler verilmesi yer alıyor. Bu amaçla düzenlenecek mesleki ve geliştirme eğitimleri 2017’nin Ocak ayında başlayacak.

EĞİTİMLERE KATILMA ŞARTLARI BELİRLENDİ

Kursiyerler başvuru ve ön kayıt işlemlerini Çiftlikköy’de bulunan AB Proje Ofisi’nden yapabiliyor. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Köprübaşı Sokak, No : 5/9 Çiftlikköy adresindeki Proje Ofisi’ne yapılacak başvurularda kontenjanlar sınırlı tutulacak. Katılacak kursiyerlerin İstanbul – Yalova arası ulaşım ve yemek ihtiyaçları da proje kapsamında karşılanacak. Önümüzdeki günlerde internet üzerinde açılacak olan proje web sitesinden de başvurular yapılabilecek. Eğitimlere 16-44 yaş arasında en az ilkokul mezunu olan, çalışmayan veya geliri yoksulluk sınırının altına olan herkes başvurabilecek. Denizcilik sektörü ile ilgili eğitimlere kayıt yaptırabilmek için ise yaş sınırında alt limit 18 olarak belirlenmiş.

15 FARKLI KONUDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Denizcilik sektöründe Gemi Kaynak Teknikleri, Tekne Yat Bakım Onarımı, Gemi Boru Donatım Eğitimi başlıklarında verilecek eğitimler, güçlü eğitimci kadrosu ve atölye altyapısı ile bilinen İstanbul Tuzla Piri Reis Denizcilik Anadolu Lisesi’nde verilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilecek olan eğitimler kapsamında aynı mekanda 8 eğitmen gözetiminde teorik ve uygulamalı dersler yapılacak.

Ayrıca mesleki eğitime yönelik olarak Çiftlikköy’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce sağlanacak olan yerlerde Çağrı Merkezi Elemanı, Çile Boyama, Çözgücü, Dijital Fotoğrafçılık, Hasta Kabul İşlemleri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği, Arı Yetiştiriciliği, Koro Çalışması eğitimleri gerçekleştirilecek. Kişisel gelişim kapsamında da girişimcilik, kişisel gelişim eğitimleri ve toplumsal yaşamda uyum ve bir arada yaşama eğitimleri verilecek.

FOTOĞRAF KURSİYERLERİ İÇİN İSTANBUL’DA SERGİ AÇILACAK

Dijital Fotoğrafçılık eğitimine katılanlar eğitim boyunca çektikleri fotoğrafları hem Çiftlikköy-Yalova bölgesinde hem de İstanbul’da iki ayrı mekanda proje ofisinin uygulayıcılığındasergileyebilecek ve satışından gelir elde edebilecek. Koro çalışmasına katılanlar ise yine proje ofisinin uygulayıcılığında çalışma parçalarını hem Çiftlikköy-Yalova bölgesinde hem de İstanbul’da iki ayrı mekanda konser organizasyonu ile sahneleyebilecek.

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  BÖLGEMIZDEN

1001 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu
Çiftlikköy Sultaniye ve 500 Evler Mahallelerinde AK Parti seçim irtibat ofislerinin açılışları vatandaşın yoğun katılımıyla görkemli bir törenle gerçekleştirildi....

GOP da Vefa SALMAN a sevgi seli
 
 Takvim
19  Şubat 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.3052 5.3147
  Euro 4.7786 4.8103
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,31 saniye.