Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi'den korkutan açıklama: Bilimsel verilere göre 5-10 yıllık gecikme ile 2016'yı gösteriyordu. Tedbir alın hazırlıklı olun!       Emlakçı aracağılı ile gayrimenkul alacaksanız tercih edeceğiniz emlakçıyı iyice bir süzgeçten geçirin. Bölgedeki emlak fiyatları emlakçıların yanlış yönlendirmeleri sonucu suni artış gösteriyor....        Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan'dan 4.Döneme özel muhteşem projeler...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 İZOTERMAL muhteşem bir ısı yalıtım malzemesi

İZOTERMAL muhteşem bir ısı yalıtım malzemesi
 Yazı Boyutu

 Tarih : 13.4.2016 - 12:38:14 


İzotermal; su bazlı ısı, su, ses ve yangın için muhteşem bir doğal yalıtım malzemesidir. Kimyasal madde içermediği için çevre dostu olarak da adlandıralan İzotermal, günümüzde en fazla tercih edilen yalıtım ürünü olma özelliğine sahip.

 
 
 
Son günlerde kat kat kaplama yapılmak suretiyle uygulanan mantolama işlemlerine de son veren İzotermal ürün, her geçen gün ısı yalıtımı konusunda da hızla tercih edilmeye başlandı.
 
İZOTERMAL hakkında bilgi için; 0538 281 06 70
Yalova ili ve ilçelerinde de yüksek binalar, siteler yanısıra villa tarzı yapılarda da tercih edilen İzotermal ürünün Marmara Bölgesi satış yetkilisi Net Yapı firması yetkilisi ürünü şöyle anlattı:
 
 

1) Isı Yalıtımı için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, yaklaşık 2mm kalınlıkta bir kaplama ile 4cm’lik 32 densite(yoğunluk)  strafora eşdeğer ısı yalıtımı sağlar. Yapınızın kuzey cephesindeki soğuk odalar ile güney cephedeki sıcak odalar arasındaki farkı asgari düzeye indirir.

 

2) Su Yalıtımı için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması ile kaplanan cepheler kesinlikle su almadığı gibi, hava geçirgenliği vardır. Bu sayede iç mekanlarda meydana gelen terleme, nem, küflenme ve boya kabarmasına asla izin vermez. 2-3mm çatlakları kapatır ve diğer malzemeler gibi cephede çatlamaz.

 

3) Ses Yalıtımı için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, yaklaşık 2mm kalınlıkta bir kaplama ile gürültüyü önler. Yapılan testler sonucunda, insan ve araç seslerini 20 kata kadar azalttığı tespit edilmiştir. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, özellikle otellerde ve odalar arası ses izolasyonu gerektiren yerlerde kullanım için emsalsiz bir malzemedir. 

 

4) Dayanıklılık ve Uzun Kullanım Ömrü için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, tamamen doğal bir malzeme olduğu için, yüzeyle bütünleşir ve yüzeyden asla ayrılmaz. Yapıyla birlikle yaşar. Beton yüzeylerde tutunma oranı, %100 olup asla yüzeyden ayrılmaz. Bu oran metal yüzeylerde dahi %95’in üzerindedir. Soğuk, sıcak, kar, yağmur, rüzgâr gibi fiziksel etkilerden etkilenmez. Sert darbelere dahi dayanıklıdır. Asla kabarmaz ve çatlamaz.

 

5) Kat kat uygulamaya son verdiği için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, yapınızın kolon, kiriş ve duvarlarının matkapla tahrip edilmesine son verir.

 

6) Çevre ve Yapı Dostu olduğu için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, su bazlı doğal bir yalıtım kaplaması olması ve kimyasal ihtiva etmemesi nedeni ile tam bir çevre dostudur. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, difüzyon özelliği yüksek bir malzeme olup, yapınızın nefes almasını sağlar. Terleme, nem, küflenme ve boya kabarmasını önler.

 

7) Yangın Önleyici olduğu için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, kolay yanmayan, alev almayan yangın önleyici bir malzemedir ve 850ºC ye kadar yanmaz. (Klasik mantolamada kullanılan strafor söndürülmesi zor yanıcı bir malzemedir.)

 

8) Uygulama kolaylığı için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması’nın uygulaması çok kolaydır. Cephe,  tamirat ve tesviye işlemleri yapılıp, uygulamaya hazır hale getirildikten sonra yüzeye 1(bir) kat İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması Astarı uygulanır. Astarın kurumasının ardından, normal iplik rulo ile İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması cepheye iyice sürüldükten sonra ince desenli kauçuk rulo ile desen verilir ve uygulama tamamlanır. Klasik cephe kaplamalarının (mantolama vb.)  %10’u kadar bir sürede uygulanır. Aylarca süren gürültülü çalışma ve iskeleli yapı görünümüne son verir. 1 kova İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, net 17kg olup, ortalama15-17 m² kaplama yapar.  

 

9) Hafif olduğu için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması’nın özgül ağırlığı 1 gr./cm³ olup, yani sudan hafif bir malzemedir. 1m² yüzeye yaklaşık 900-1000gr. kullanılır. (Bu değer klasik mantolama tekniğinde 1m² yüzeye yaklaşık 11,5-13kg. Değerlerine ulaşmaktadır. Buda binaya fazladan yük bindirmekdedir.)

 

10) Daha Ucuz Maliyet için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması işçilik ve malzeme maliyetli açısından klasik cephe kaplamaları maliyetinden daha düşük ve kullanım ömrü daha uzundur. (Straforlu Mantolama sistemi kullanım ömrü 5-10 yıldır.)

 

11) Geniş Kullanım Sahası olduğu için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, BETON, METAL, AHŞAP, CAM vb. her türlü yüzeye uygulanır. ince sıva, alçıpan, boya, ahşap, OBS ve mebran çatı malzemeleri, metal, onduline, eternit, alüminyum ve sac panel çatılar vb. ve yangın merdivenlerinde uygulanabilir. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, metal yüzeylerde antipas üzerine uygulanır. Sıva olarak iç mekânlarda da rahatlıkla uygulanabilir. Uygulaması alçıdan daha kolaydır.

 

12) Renk ve Boya İhtiyacını karşıladığı için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, su bazlı bir yalıtım kaplamasıdır ve istenilen renkte üretilebilir. Bu sayede boya ve renk ihtiyacınızı kendiliğinden karşılamış olur.

 

13) Tamamen Yerli Bir Ürün olduğu için;

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, tamamen yerli bir ürün olup, yurt-içi ve yurt-dışında eşdeğeri yoktur. Marka tescili ve patenti İzotermal AŞ’ye aittir.

  
İZOTERMAL hakkında bilgi için; 0538 281 06 70 Email: info@izotermal.com
Adres: Rüstempaşa Mah. İsmet Acar Cad. İpek İş hanı (Bimex karşısı) No:9/7 Yalova
 
  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 5 Puan Verildi
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  SON DAKIKA

2404 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 
paylaşan:

 
ile

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Yalova da milletvekili aday listeleri belirlendi Yalova da milletvekili aday listeleri belirlendi
24 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listeleri belirlendi. Yalova da Ak Parti de 1.sıra adayı Ahmet Büyükgümüş, CHP 1.sıra adayı Özcan Özel, MHP 1.sıra adayı Hasan Topçular, İYİ Parti 1.sıra adayı Ünlem Üstel oldu....

Yalova Müzik Festivali 2-5 Ağustos da
Altınova, AK Partili adayları ağırladı
İNCE ilk mitingini Yalova da gerçekleştirdi İNCE ilk mitingini Yalova da gerçekleştirdi
CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce seçim çalışmalarına Yalova’nın Elmalık köyünden başlattı. İlk önce Annesi Zekiye Gülden İnce’yi eşi ve çocuğuyla ziyaret eden İnce, annesnden helallik alarak, Babası Şerif İnce’nin köyündeki mezarını ziyaret etti...

YALOVA DA 177.632 SEÇMEN OY KULLANACAK
ALTINOVA, Sanatta da varım dedi
EMEKLİLER İÇİN İYİ HABER
240 sporcu yarıştı, satranç ustaları belirlendi
Esnaf da TAMAM diyor
Magazinci.com Ödülleri Sahiplerini Buldu
Gazete Marmara da ödül törenindeydi
EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ
 
 Takvim
28  Mayıs 2018  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 4.7207 4.7292
  Euro 4.3035 4.3320
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,33 saniye.