Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi'den korkutan açıklama: Bilimsel verilere göre 5-10 yıllık gecikme ile 2016'yı gösteriyordu. Tedbir alın hazırlıklı olun!       Emlakçı aracağılı ile gayrimenkul alacaksanız tercih edeceğiniz emlakçıyı iyice bir süzgeçten geçirin. Bölgedeki emlak fiyatları emlakçıların yanlış yönlendirmeleri sonucu suni artış gösteriyor....        Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan'dan 4.Döneme özel muhteşem projeler...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Yayla: haksızlıkların karşısında olacağız

Yayla: haksızlıkların karşısında olacağız
 Yazı Boyutu

 Tarih : 15.7.2014 - 22:17:38 


Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Zekeriye Yayla, yayınladığı yazılı basın açıklaması ile yanlışlıkların ve haksızlıkların daima karşısında olacaklarını söyledi.

 
 
 
Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Zekeriya Yayla: "HAKSIZLIKLARIN KARŞISINDA DOĞRULARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ."
 
Bilindiği üzere “Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” TBMM’de kabul edildi ve Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra 14 Mart 2014 tarihli Resmi Gazete’nin 28941 sayılı nüshasında yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kanuna göre görevde olan tüm il milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları ve ilçe müdürlerinin kadroları eğitim uzmanına çevrilerek, görev yaptıkları yerlere kararnameleri gönderilmiştir.

Bizler sendika olarak gerek yasa çıkmadan önce gerekse yasa çıktıktan sonra konuyla ilgili düşüncelerimizi, bizlere göre yasadaki olumlu ve olumsuz yönleri Milli eğitim bakanlığı ve Türkiye kamuoyu ile paylaşmıştık. Konuyla ilgili fikirlerimiz, önerilerimiz ve sendikamızın yaptığı açıklamalar halen web sitelerimizde mevcuttur.

Bu süreçten sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde ve Yalova'da yenil il milli eğitim müdürü, il milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe müdürleri görevlendirilmeleri yapılmıştır. Bakanlığın tasarrufu ile Yalova'da  il müdürlüğü, il müdür yardımcılıklarına ve ilçe müdürlüklerine, yıllarca okullarda yöneticilik yapmış, il ve ilçelerde şube müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, birçoğu yüksek lisans sahibi; idealist, genç, tecrübeli ve  başarılı yöneticiler atanmıştır.Temennimiz bu eğitim yöneticilerimizin başarılı olmaları ve  Yalova eğitimine en güzel katkıda bulunmaları yönündedir. Beklentimiz, okullardaki fiziksel, sosyal ve akademik eksikliklerin ve sorunların çözümünü en iyi şekilde sağlayacakları ve Yalovamızı eğitimde marka şehir haline getirecekleri yönündedir. İnşallah bunu en güzel şekilde gerçekleştirirler. Bu anlamda yapılacak olumlu çalışmalara sendika olarak tam destek vereceğimizi ve çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe ulaşabilmeleri için üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu da beyan ederiz.

Sendika olarak, görevini hakkı ile yapmış ve eğitime katkıda bulunmuş görevde olan veya görevinden ayrılmış olan bütün idarecilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz biliyoruz ki önemli olan gökkubbede hoş bir sada bırakabilmek. Makamlar gelir geçer. Bilindiği gibi ülkemizde; cumhurbaşkanı 5 yıllığına, başbakan 4 yıllığına,  milletvekilleri 4 yıllığına seçilmektedir. Üniversite rektörleri, dekanlar ve birçok kamu görevlisi 4 yıllığına atanmaktadır. Yine illerin valileri, emniyet müdürleri ve birçok kamu idarecisi 4 yılını bile tamamlamadan  değişebilmektedir.

Hal böyleyken, Ülkemiz genelinde olduğu gibi Yalovada da birilerine sırtını dayayarak, zamanın birinde bir koltuk kapmış, yıllarca o koltuğu işgal etmiş, eğitime kayda değer bir hizmet yapmamış, çalışma arkadaşlarına illallah dedirtmiş, eğitimin önünü açacağı yerde, eğitimin ve eğitimcilerin önünü tıkamış  idareci tipleri türemiştir. Bu kişiler 19-20 yıl boyunca adeta koltuklarına yapışmıştır.Bu kişi veya kişiler, yeni çıkan kanun gereği, babasının çiftliği haline getirdikleri kurumlardan ayrılmak zorunda kalınca, bağırmaya başlamışlardır. Aynaya bakacakları yerde sağı solu suçlayarak, çalışma arkadaşlarını töhmet altında bırakarak ve sendikamızı hedef tahtası yaparak başarısız geçmişlerini örtme cihetine gitmişlerdir. Halen 657'ye tabi olarak çalışan bu memurların, bakanlığın kendi tasarrufunda yaptığı atamaları hangi hak ve yasa çerçevesinde eleştirdikleri  ve basına demeç verdikleri de dikkate değer bir husustur. 

Bizler Eğitim-Bir-Sen olarak her türlü olumlu değişimi destekleyeceğiz, yanlışlıkların ve haksızlıkların ise daima karşısında olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Saygılarımızla...

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  ULUSAL HABER

1389 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 
paylaşan:

 
ile

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Yalova da milletvekili aday listeleri belirlendi Yalova da milletvekili aday listeleri belirlendi
24 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listeleri belirlendi. Yalova da Ak Parti de 1.sıra adayı Ahmet Büyükgümüş, CHP 1.sıra adayı Özcan Özel, MHP 1.sıra adayı Hasan Topçular, İYİ Parti 1.sıra adayı Ünlem Üstel oldu....

Yalova Müzik Festivali 2-5 Ağustos da
İNCE ilk mitingini Yalova da gerçekleştirdi İNCE ilk mitingini Yalova da gerçekleştirdi
CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce seçim çalışmalarına Yalova’nın Elmalık köyünden başlattı. İlk önce Annesi Zekiye Gülden İnce’yi eşi ve çocuğuyla ziyaret eden İnce, annesnden helallik alarak, Babası Şerif İnce’nin köyündeki mezarını ziyaret etti...

YALOVA DA 177.632 SEÇMEN OY KULLANACAK
4.Hersek Yağlı Güreşleri coşkuyla gerçekleşti
ALTINOVA, Sanatta da varım dedi
240 sporcu yarıştı, satranç ustaları belirlendi
Esnaf da TAMAM diyor
EMEKLİLER İÇİN İYİ HABER
Magazinci.com Ödülleri Sahiplerini Buldu
Gazete Marmara da ödül törenindeydi
EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI
 
 Takvim
23  Mayıs 2018  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 4.5781 4.5863
  Euro 4.1149 4.1422
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,34 saniye.