Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
BOÇLU BİR ENKAZ DEVİR ALDIKLARINI SÖYLEYEN TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MÜCAHİT KAÇAR, HİZMET İÇİN TEKLİF GELMESİ DURUMUNDA AK PARTİ YE GEÇEBİLECEĞİNİ BELİRTTİ.           TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU'NUN YAPTIĞI AÇIKLAMAYA GÖRE ÜLKEMİZDEKİ İŞSİZ SAYISI 4 MİLYONU GEÇTİ...       ARMUTLU'YA ULAŞIMDA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAĞI DÜŞÜNÜLEN ARMUTLU - ÇINARCIK - YALOVA YOLU NEDEN BİTMİYOR..?

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Grundtvig Projesi tamamlandı

Grundtvig Projesi tamamlandı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 8.6.2014 - 21:42:50 


Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yaşam Boyu Öğrenme (Life Long Learning) adı altında yetişkinler için düzenlenen Grundtvig Projesini tamamladı.

 
 
 
Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yaşam Boyu Öğrenme (Life Long Learning) adı altında yetişkinler için düzenlenen Grundtvig Projesi kapsamında yaptığı eğitim ziyaretlerinin sonuncusunu İtalya’da gerçekleştirdi.
 
KAPSAMLI PROGRAM

Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Altınova Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Sitar, Hürriyet Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Yasemin Karadeniz ve Hürriyet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Uğur Karadeniz’in katıldığı ziyaret Palermo şehrine yapıldı. Proje ekibi Roma aktarmalı olarak Palermo’ya gitti. Konuyla ilgili bilgi veren Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, “İtalyan proje ortakları Orgnizzozione Sviluppo İntegrazione tarafından hazırlanan seminer programında: 1. gün “Sosyal ve Sivil Beceriler” konusunda bilgiler kazanıldı. Kaynaşma etkinlikleri yapıldı. 2. gün sosyal hayatta karşılaşılan güçlüklerle mücadele becerileri anlatıldı. Örnek olay incelemesi şeklinde sosyal bir sorun ele alınarak atölye çalışması yapıldı. 3. gün kültürel kaynaşma için şehir turu yapıldı. Proje değerlendirmesi yapılarak proje ve İtalya ziyareti tamamlandı. Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aynı proje kapsamında daha önce Letonya, Polonya ve Finlandiya ziyaretleri gerçekleştirdi” dedi.

 
PROJENİN LAZANIMLARI

Gülsuyu yaptığı açıklamada, “Projenin İtalya etabındaki kazanımlar şunlardır: Sosyal beceriler sosyal, kişisel, kişilerarası ve kültürlerarası ilişkileri kapsamaktadır. Bu becerinin temelleri şunlardır: farklı ortamlarda iletişim kurabilme yeteneği, hoşgörü gösterebilme yeteneği, farklı görüşleri ifade etme ve anlama yeteneği, stres ve kaygı ile baş etme yeteneği, kişisel ve profesyonel alanları ayrı tutabilme yeteneği. Sivil beceri demokrasi, adalet, eşitlik, vatandaşlık, sivil haklar, ulusal ve uluslar arası tarihteki olayların farkında olunması ile ilişkilidir. Bu becerinin temelleri şunlardır: toplumda etkili bir şekilde yer almak, problem çözme konusunda ilgili olmak. Bu becerilerin daha iyi anlaşılması için “Blind’s Guide” (Körün Rehberi) adlı etkinlik yaptırıldı. İki kişilik gruplar halinde yapılan bu etkinlikte bir kişi gözlerini kapatırken diğeri onu sandalyeler arasında yönlendirmeye çalıştı. İkinci etkinlik olarak gruplar halinde yuvarlak oluşturuldu ve herkes sırayla ortaya geçerek gözlerini kapattı. Gruptaki diğer üyeler ortadaki kişiyi farklı yönlere doğru iterek yönlendirdiler. Üçüncü etkinlikte herkes rastgele bir yöne doğru yürürken karşılarına çıkan kişinin koluna dokundular. En son olarak da “Blind’s Guide” adlı etkinlikteki kişiler rol değiştirerek aynı etkinliği tekrar gerçekleştirdi ve herkes bu etkinlikte hissettiklerini paylaşarak bu beceriler hakkında değerlendirmeler yapıldı. Tüm bu becerilerin kapsadığı uzlaşma, işbirliği, problem çözme, başarı, hoşgörü, demokrasi, adalet, vb kavramlarla ilgili basit resimler çizerek herkes neden böyle bir resim çizdiğini açıklamaya çalıştı” diye konuştu.

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  EĞİTİM

1959 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Altınova Hersek Güreşleri, 23 Nisan da Altınova Hersek Güreşleri, 23 Nisan da
Yağlı güreş sezonu bu yıl Altınova Belediyesi Hersek Yağlı Güreşleri ile başlıyor. Altınova Belediyesi 5. Hersek Yağlı Güreşleri, 23 Nisan 2019 Salı günü saat 11:00 de start alacak....

Üniversite öğrencilerinden çevre temizliği
Başkan Mustafa Tokat ın kandil mesajı
Berat Kandili hayırlara vesile olsun
 
 Takvim
21  Nisan 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7921 5.8025
  Euro 5.1626 5.1968
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,30 saniye.