Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yerel seçimlere sayılı günler kala aday adayları boy göstermeye başladı...      Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi'den korkutan açıklama: Bilimsel verilere göre 5-10 yıllık gecikme ile 2016'yı gösteriyordu. Uzmanlar uyarıyor: tedbir alın hazırlıklı olun!       Emlakçı aracağılı ile gayrimenkul alacaksanız tercih edeceğiniz emlakçıyı iyice bir süzgeçten geçirin. Bölgedeki emlak fiyatları emlakçıların yanlış yönlendirmeleri sonucu suni artış gösteriyor....

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Grundtvig Projesi tamamlandı

Grundtvig Projesi tamamlandı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 8.6.2014 - 21:42:50 


Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yaşam Boyu Öğrenme (Life Long Learning) adı altında yetişkinler için düzenlenen Grundtvig Projesini tamamladı.

 
 
 
Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yaşam Boyu Öğrenme (Life Long Learning) adı altında yetişkinler için düzenlenen Grundtvig Projesi kapsamında yaptığı eğitim ziyaretlerinin sonuncusunu İtalya’da gerçekleştirdi.
 
KAPSAMLI PROGRAM

Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Altınova Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Sitar, Hürriyet Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Yasemin Karadeniz ve Hürriyet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Uğur Karadeniz’in katıldığı ziyaret Palermo şehrine yapıldı. Proje ekibi Roma aktarmalı olarak Palermo’ya gitti. Konuyla ilgili bilgi veren Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, “İtalyan proje ortakları Orgnizzozione Sviluppo İntegrazione tarafından hazırlanan seminer programında: 1. gün “Sosyal ve Sivil Beceriler” konusunda bilgiler kazanıldı. Kaynaşma etkinlikleri yapıldı. 2. gün sosyal hayatta karşılaşılan güçlüklerle mücadele becerileri anlatıldı. Örnek olay incelemesi şeklinde sosyal bir sorun ele alınarak atölye çalışması yapıldı. 3. gün kültürel kaynaşma için şehir turu yapıldı. Proje değerlendirmesi yapılarak proje ve İtalya ziyareti tamamlandı. Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aynı proje kapsamında daha önce Letonya, Polonya ve Finlandiya ziyaretleri gerçekleştirdi” dedi.

 
PROJENİN LAZANIMLARI

Gülsuyu yaptığı açıklamada, “Projenin İtalya etabındaki kazanımlar şunlardır: Sosyal beceriler sosyal, kişisel, kişilerarası ve kültürlerarası ilişkileri kapsamaktadır. Bu becerinin temelleri şunlardır: farklı ortamlarda iletişim kurabilme yeteneği, hoşgörü gösterebilme yeteneği, farklı görüşleri ifade etme ve anlama yeteneği, stres ve kaygı ile baş etme yeteneği, kişisel ve profesyonel alanları ayrı tutabilme yeteneği. Sivil beceri demokrasi, adalet, eşitlik, vatandaşlık, sivil haklar, ulusal ve uluslar arası tarihteki olayların farkında olunması ile ilişkilidir. Bu becerinin temelleri şunlardır: toplumda etkili bir şekilde yer almak, problem çözme konusunda ilgili olmak. Bu becerilerin daha iyi anlaşılması için “Blind’s Guide” (Körün Rehberi) adlı etkinlik yaptırıldı. İki kişilik gruplar halinde yapılan bu etkinlikte bir kişi gözlerini kapatırken diğeri onu sandalyeler arasında yönlendirmeye çalıştı. İkinci etkinlik olarak gruplar halinde yuvarlak oluşturuldu ve herkes sırayla ortaya geçerek gözlerini kapattı. Gruptaki diğer üyeler ortadaki kişiyi farklı yönlere doğru iterek yönlendirdiler. Üçüncü etkinlikte herkes rastgele bir yöne doğru yürürken karşılarına çıkan kişinin koluna dokundular. En son olarak da “Blind’s Guide” adlı etkinlikteki kişiler rol değiştirerek aynı etkinliği tekrar gerçekleştirdi ve herkes bu etkinlikte hissettiklerini paylaşarak bu beceriler hakkında değerlendirmeler yapıldı. Tüm bu becerilerin kapsadığı uzlaşma, işbirliği, problem çözme, başarı, hoşgörü, demokrasi, adalet, vb kavramlarla ilgili basit resimler çizerek herkes neden böyle bir resim çizdiğini açıklamaya çalıştı” diye konuştu.

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  EĞİTİM

1887 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 
paylaşan:

 
ile

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
İşadamı Sabri BAYDAR Armutlu da aday adayı İşadamı Sabri BAYDAR Armutlu da aday adayı
Armutlu ilçesinin tanınan ve sevilen işadamlarından Sabri Baydar, Ak Parti den Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracatını ilçe başkanlığına yaptı....

Gazeteci Nevzat SAMANCI aday adayı
Altınova, Vodafone İstanbul Maratonu’ndaydı
İşadamı Afşin KARYAĞDI aday adayı
Limak Uludağ Elektrik den müjdeli haber
 
 Takvim
14  Kasım 2018  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.4625 5.4724
  Euro 4.7852 4.8169
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,33 saniye.