Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yerel seçimlere sayılı günler kala... "Yenilen pehlivan güreşe doymazmış", "Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı"  gibi söylemler vatandaşın ağzına sakız oldu.            Yalova Devlet Hastanesi Başhekim Uzm.Dr.Recep Hacı, Bakanlığın denetiminden olumlu geçen, Hastane yönetimine, tüm birim sorumluları ile tüm personelle özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Yalovalı öğrenciler Trafik Dedektifi oldu

Yalovalı öğrenciler Trafik Dedektifi oldu
 Yazı Boyutu

 Tarih : 5.5.2014 - 19:52:19 


OPET in desteği ile Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında hayata geçirilen Trafik Dedektifleri Projesi Yalovalı öğrencilerle buluştu. İlk program Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda gerçekleşti.

 
 
 
Sosyal sorumluluk projeleriyle sektöründe fark yaratan OPET’in desteğiyle başlatılan ‘Trafik Dedektifleri” projesi ile bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor. Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında özel olarak 4 ilde düzenlenen eğitimlerin ilk durağı Yalova oldu. Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen eğitime katılan 2’nci sınıf öğrencileri hem bilinçlendi hem de “Trafik Dedektifi” unvanına sahip oldu. 

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve Uluslararası Polis Birliği Türkiye ortaklığında OPET’in desteğiyle hayata geçirilen ‘Trafik Dedektifleri’ projesi, bu kez Yalovalı öğrencilerle buluştu. Yalova Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nun bahçesine kurulan Gezici Trafik Pisti’nde düzenlenen eğitimde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Hilmi Uzun, Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban, Yalova Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, Yalova Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Sami Akyol, Yalova Emniyet Müdürü Yardımcısı Ersin Deniz ve OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın hazır bulundu.  

 

Yalova Emniyet Müdür Yardımcısı Ersin Deniz konuşmasında trafik eğitiminin önemine dikkat çekti. Trafik Dedektifleri projesinin Yalova’da olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın eğitim öncesi yaptığı konuşmada, projenin kısa zamanda çok ses getirdiğine dikkat çekerek trafik sorununun ancak bu denli güçlü bir işbirliğiyle çözülebileceğini belirtti. Aydın, “OPET olarak sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk projelerimizle toplumda fark yaratmaktan hep onur duyduk. Trafik Haftası nedeniyle Yalova’ya taşıdığımız Trafik Dedektifleri Projesi ile üç yaşından başlayarak geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmeyi hedefliyoruz” dedi. Bu proje ile trafik kuralları konusunda farkındalık yaratarak mevcut algıyı değiştirmeyi, böylelikle Türkiye’nin gelecekte trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşmesini amaçladıklarını da belirten Aydın, öğrencileri “Trafiği güvenli bir Türkiye” için Trafik Dedektifleri projesine katılmaya ve sahiplenmeye davet etti.

 

Ankara Emniyeti Trafik Denetim Şube Müdürlüğü’ne bağlı özel eğitim kadrosu tarafından gerçekleştirilen eğitim ile çocuk ve gençlerin trafik kurallarını günlük hayatta etkin kullanımlarını amaçlayan proje, interaktif bir biçimde sürdürülüyor. Eğitim içeriğine uygun olarak sorumluluk verilen çocuklar, örnek olaylarda rol alarak trafik kurallarını öğreniyor. Proje için hazırlanan filmler ve eğitim dokümanları çocuklarla paylaşılırken OPET’ in marka karakteri de organizasyonlara renk katıyor. 

 

 

180 BİN ÖĞRENCİ ‘TRAFİK DEDEKTİFİ’ OLDU

 

Trafik Dedektifleri Projesi ile bugüne kadar 11 ilde eğitim düzenlendi. Hala devam etmekte eğitimlerde yaklaşık 180 bin öğrenci proje kapsamında bilinçlendirilerek ‘Trafik Dedektifi’ oldu. Trafik Dedektifleri Projesi; 3 yıl içerisinde Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki toplam 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor.   Proje ile önce öğretmenlerin, daha sonra çocuklar ve gençlerin 9 ana konuda bilinçlendirilerek, trafik kazalarının engellenmesinde kalıcı bir çözüm yaratılması hedefleniyor. Ancak klasik bir eğitimden farklı olarak çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi’ unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli gerçekleştirmeleri sağlanıyor. Bu doğrultuda verilecek eğitimler; trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri ve çocuk koruma sistemleri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, karşıdan karşıya geçme ve güvenli oyun alanları başlıkları altında düzenleniyor.

 

Proje kapsamında ayrıca; trafik güvenliğinde toplumsal duyarlılığın artırılması, trafik denetimlerinin gerekliliği konusunda kamuoyu algısının güçlendirilmesi, trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturulması yoluyla mevcut algıda değişikliğin sağlanması ile trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşüm hedefleniyor.

 

Trafik Dedektifleri Projesi’nin bir sonraki eğitim durakları ise şöyle:

 

·         7 Mayıs Samsun Alparslan İlköğretim Okulu

·         9 Mayıs Ankara Kurtuluş Parkı Çocuk Trafik Eğitim Merkezi

·         12 Mayıs İstanbul İBB Topkapı Trafik Eğitim Parkı

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  ULUSAL HABER

1704 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu
Çiftlikköy Sultaniye ve 500 Evler Mahallelerinde AK Parti seçim irtibat ofislerinin açılışları vatandaşın yoğun katılımıyla görkemli bir törenle gerçekleştirildi....

GOP da Vefa SALMAN a sevgi seli
 
 Takvim
19  Şubat 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.3052 5.3147
  Euro 4.7786 4.8103
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,30 saniye.