Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yerel seçimlere sayılı günler kala... "Yenilen pehlivan güreşe doymazmış", "Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı"  gibi söylemler vatandaşın ağzına sakız oldu.            Yalova Devlet Hastanesi Başhekim Uzm.Dr.Recep Hacı, Bakanlığın denetiminden olumlu geçen, Hastane yönetimine, tüm birim sorumluları ile tüm personelle özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Coşkun, Yalova devlet Hastanesinde

Coşkun, Yalova devlet Hastanesinde
 Yazı Boyutu

 Tarih : 26.3.2013 - 21:01:09 


AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Devlet hastanesinde servislerde yatan hasta ve hasta yakınlarını ziyaret edip, yeni açılan labaratuarı inceledi.

 

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Devlet hastanesinde servislerde yatan hasta ve hasta yakınlarını, polikliniklerde muayene bekleyen hastaları ziyaret etti, hastane çalışmalarını inceledi. Beraberinde AK Parti il yöneticileri, Merkez ilçe başkanı ve merkez ilçe yöneticileri, gençlik kolları ve kadın kolları yöneticilerinden oluşan kalabalık bir heyetle gerçekleştirdiği ziyarette Hastane Genel Sekreteri, Başhekimi ve hastane yönetimi tam kadro hazır bulundular.

SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Sağlık ve hastane hizmetlerinde AK Parti İktidarları döneminde büyük bir dönüşüm sürecinin yaşandığını vurgulayan Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “AK Parti Hükümetleri, önce insan parolası ile 2003 yılında ‘Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni uygulamaya koymuş, reform niteliğinde düzenlemeler yaparak, sağlık sisteminin çağın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesi için çok önemli projelere imza atmıştır. Bu kapsamda; hastanelerimizin fiziki altyapısı iyileştirilmiş, koğuş tipi odalardan nitelikli oda sistemine geçilmiş, sağlık yatırımlarının toplam kapalı alanı 5 kat artırılmıştır. Doktor ve sağlık personel sayıları, tıp fakülteleri ve hemşirelik yüksekokullarında öğrenci kontenjanlarında ciddi artışlar meydana gelmiştir.

Genel Sağlık Sigortası ile Sosyal sigorta kuruluşları tek çatı altında toplanmış, yatağa bağımlı hastalara evde bakım hizmeti verilmeye başlanmış, acil ve yoğun bakım tedavileri kamunun yanı sıra tüm özel hastanelerde ücretsiz olarak verilmektedir. Ambulans helikopterler, ambulans uçaklar, kar paletli ambulanslar 112 acil servis hizmetleriyle vatandaşlara yerinde sağlık hizmetleri en üst düzeyde verilmektedir. Sağlık merkezlerinde vatandaşlarımıza güler yüzlü ve iyi eğitimli personellerle hizmet verilmektedir.

Tüm bu yatırım ve atılımların gerçekleştirilmesiyle sağlıkta ihtiyacı karşılama stratejileri yerini sağlıkta vizyon stratejileri ve çalışmalarına dönüşmüştür” dedi.

YALOVA DEVLET HASTANESİNE KURULAN YENİ LABORATUARI İNCELEDİ

Hastane çalışmaları hakkında bilgi alan ve yeni açılan laboratuarı ziyaret eden Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “ayrı mekânda hizmet verilmesi ve mekânın yetersiz olması nedeniyle laboratuar hizmetlerinde yaşanan kapasite sorunlarının çözümü için, hastanemizde laboratuarlar tek ve çok daha uygun mekâna taşınmıştır.

Bu yenilenme ile ilgili süreci Genel Sekreterimizle daha önce de paylaşmıştık, laboratuar hizmetlerinin daha geniş bir mekânda daha iyi imkânlarda verilmesi için bir düzenleme gerekliydi. Yeni Hormon, Hemogram ve Biyokimya cihazlarının da alımı ile laboratuar biriminde personelin de daha performanslı çalışması sağlanmıştır. Yeni yapılanma ile birlikte tetkik çalışma kapasitesi ve hızı da böylece artırılmıştır. Yalova halkına ve hastanemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

 

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  SAĞLIK

2329 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu
Çiftlikköy Sultaniye ve 500 Evler Mahallelerinde AK Parti seçim irtibat ofislerinin açılışları vatandaşın yoğun katılımıyla görkemli bir törenle gerçekleştirildi....

GOP da Vefa SALMAN a sevgi seli
 
 Takvim
19  Şubat 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.3052 5.3147
  Euro 4.7786 4.8103
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,36 saniye.