Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yerel seçimlere sayılı günler kala aday adayları boy göstermeye başladı...      Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi'den korkutan açıklama: Bilimsel verilere göre 5-10 yıllık gecikme ile 2016'yı gösteriyordu. Uzmanlar uyarıyor: tedbir alın hazırlıklı olun!       Emlakçı aracağılı ile gayrimenkul alacaksanız tercih edeceğiniz emlakçıyı iyice bir süzgeçten geçirin. Bölgedeki emlak fiyatları emlakçıların yanlış yönlendirmeleri sonucu suni artış gösteriyor....

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Altınova ve Armutlu ya Meteoroloji İstasyonu

Altınova ve Armutlu ya Meteoroloji İstasyonu
 Yazı Boyutu

 Tarih : 20.1.2012 - 10:17:46 


Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Merkez ve Taşra Teşkilatında düzenleme yapıldı. Düzenleme çerçevesinde, Altınova ve Armutlu ya Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kurulması için yer seçimi yapılarak, Belediyelerle protokol imzalandı.

 
 
 
 
Yalova Meteoroloji Müdürü Rıdvan Öztoprak konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Merkez ve Taşra Teşkilatında düzenleme yapılması hakkındaki, 2011/2632 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 16.01.2012 tarih ve 28175 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
 

Buna göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır:

 
23 olan Bölge Müdürlüğü sayısı 15’e düşürülmüş ve Balıkesir, Zonguldak, Isparta,

Tokat, Kırşehir, Şanlıurfa, Malatya ve Kars Bölge Müdürlükleri kapatılmıştır. Yalova Meteoroloji Müdürlüğü önceden olduğu gibi, yeni adı Meteoroloji 1.Bölge Müdürlüğü olan İstanbul’a bağlı olarak meteorolojik hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatındaki ilçelerde bulunan 145 adet Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü kapatılmış olup, meteorolojik hizmetler OMGİ (Otomatik Meteorolojik Gözlem Sistemi) tarafından yürütülmektedir. Bu doğrultuda, İlimiz Çınarcık ilçesinde bulunan Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü idari anlamda (Müdürlük Statüsü) kapatılmış, ancak meteorolojik hizmetler devam etmektedir. İllerde bulunan Müdürlüklerin “Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü” olan ismi, “Meteoroloji Müdürlüğü” olarak değiştirilmiştir. Bunun yanı sıra; İlimiz Merkez ve Çınarcık İlçelerinde bulunan 2 adet OMGİ’ye (Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu) ilaveten Armutlu ve Altınova İlçelerinde de Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kurulması için yer seçimi yapılarak ilgili Belediyelerle protokol imzalanmış olup, kurulum çalışmaları devam etmekte ve 2012 yılı içerisinde sonuçlandırılması hedeflenmektedir.  Ayrıca, karayolları ağında önemli bir yere sahip olan ve kış mevsiminde ulaşımda sıkıntılar yaşanan “Süpürgelik Mevkii”ne de, meteorolojik bilgilerin online alındığı bir adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kurulumunun sağlanması için Meteoroloji Genel Müdürlüğüne teklifte bulunulmuştur.”

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  KAMUOYU DUYURU

2561 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 
paylaşan:

 
ile

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
İşadamı Sabri BAYDAR Armutlu da aday adayı İşadamı Sabri BAYDAR Armutlu da aday adayı
Armutlu ilçesinin tanınan ve sevilen işadamlarından Sabri Baydar, Ak Parti den Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracatını ilçe başkanlığına yaptı....

Gazeteci Nevzat SAMANCI aday adayı
Altınova, Vodafone İstanbul Maratonu’ndaydı
İşadamı Afşin KARYAĞDI aday adayı
Limak Uludağ Elektrik den müjdeli haber
 
 Takvim
16  Kasım 2018  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.4177 5.4275
  Euro 4.7633 4.7949
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,33 saniye.