Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yerel seçimlere sayılı günler kala... "Yenilen pehlivan güreşe doymazmış", "Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı"  gibi söylemler vatandaşın ağzına sakız oldu.            Yalova Devlet Hastanesi Başhekim Uzm.Dr.Recep Hacı, Bakanlığın denetiminden olumlu geçen, Hastane yönetimine, tüm birim sorumluları ile tüm personelle özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Altınova ve Armutlu ya Meteoroloji İstasyonu

Altınova ve Armutlu ya Meteoroloji İstasyonu
 Yazı Boyutu

 Tarih : 20.1.2012 - 10:17:46 


Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Merkez ve Taşra Teşkilatında düzenleme yapıldı. Düzenleme çerçevesinde, Altınova ve Armutlu ya Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kurulması için yer seçimi yapılarak, Belediyelerle protokol imzalandı.

 
 
 
 
Yalova Meteoroloji Müdürü Rıdvan Öztoprak konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Merkez ve Taşra Teşkilatında düzenleme yapılması hakkındaki, 2011/2632 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 16.01.2012 tarih ve 28175 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
 

Buna göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır:

 
23 olan Bölge Müdürlüğü sayısı 15’e düşürülmüş ve Balıkesir, Zonguldak, Isparta,

Tokat, Kırşehir, Şanlıurfa, Malatya ve Kars Bölge Müdürlükleri kapatılmıştır. Yalova Meteoroloji Müdürlüğü önceden olduğu gibi, yeni adı Meteoroloji 1.Bölge Müdürlüğü olan İstanbul’a bağlı olarak meteorolojik hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatındaki ilçelerde bulunan 145 adet Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü kapatılmış olup, meteorolojik hizmetler OMGİ (Otomatik Meteorolojik Gözlem Sistemi) tarafından yürütülmektedir. Bu doğrultuda, İlimiz Çınarcık ilçesinde bulunan Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü idari anlamda (Müdürlük Statüsü) kapatılmış, ancak meteorolojik hizmetler devam etmektedir. İllerde bulunan Müdürlüklerin “Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü” olan ismi, “Meteoroloji Müdürlüğü” olarak değiştirilmiştir. Bunun yanı sıra; İlimiz Merkez ve Çınarcık İlçelerinde bulunan 2 adet OMGİ’ye (Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu) ilaveten Armutlu ve Altınova İlçelerinde de Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kurulması için yer seçimi yapılarak ilgili Belediyelerle protokol imzalanmış olup, kurulum çalışmaları devam etmekte ve 2012 yılı içerisinde sonuçlandırılması hedeflenmektedir.  Ayrıca, karayolları ağında önemli bir yere sahip olan ve kış mevsiminde ulaşımda sıkıntılar yaşanan “Süpürgelik Mevkii”ne de, meteorolojik bilgilerin online alındığı bir adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kurulumunun sağlanması için Meteoroloji Genel Müdürlüğüne teklifte bulunulmuştur.”

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  KAMUOYU DUYURU

2590 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu
Çiftlikköy Sultaniye ve 500 Evler Mahallelerinde AK Parti seçim irtibat ofislerinin açılışları vatandaşın yoğun katılımıyla görkemli bir törenle gerçekleştirildi....

GOP da Vefa SALMAN a sevgi seli
 
 Takvim
19  Şubat 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.3052 5.3147
  Euro 4.7786 4.8103
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,31 saniye.