Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi'den korkutan açıklama: Bilimsel verilere göre 5-10 yıllık gecikme ile 2016'yı gösteriyordu. Tedbir alın hazırlıklı olun!       Emlakçı aracağılı ile gayrimenkul alacaksanız tercih edeceğiniz emlakçıyı iyice bir süzgeçten geçirin. Bölgedeki emlak fiyatları emlakçıların yanlış yönlendirmeleri sonucu suni artış gösteriyor....        Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan'dan 4.Döneme özel muhteşem projeler...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 AK-KİM, MAREM e sponsor oldu

AK-KİM, MAREM e sponsor oldu
 Yazı Boyutu

 Tarih : 8.8.2011 - 12:45:30 


Doğaya ve sürdürülebilir kaynaklara verdiği önemi yaptığı çalışmalarla gösteren Ak-Kim, MAREM projesine ana sponsor olarak destek veriyor.

 
 
 
AK-KİM, “Marmara Denizi’nin Değişen Oşinografik Şartlarının İzlenmesi” MAREM projesinin ana sponsoru oldu!

 

İlk olarak Et ve Balık Kurumu bünyesinde Olav Aasen ve İlham Artüz yöneticiliğinde 1954 senesinde Marmara Denizi ve Boğazlar’ın izlenmesi amacıyla başlatılan “Marmara Denizi’nin Değişen Oşinografik Şartlarının İzlenmesi” MAREM (Marmara Environmental Monitoring) projesinin, 2011 yaz ayağı Ak-Kim Kimya ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

 

Doğaya ve sürdürülebilir kaynaklara verdiği önemi yaptığı çalışmalarla gösteren Ak-Kim, dünyada yılda 2 milyon ton kanalizasyon, endüstriyel ve tarımsal atığın su kaynaklarına bırakıldığı tehlikesine dikkat çekilmesi ve denizlerdeki doğal yaşamın sürdürülebilmesi amacıyla, MAREM projesine ana sponsor olarak destek veriyor.

 

80’li yılların sonlarından itibaren İlham Artüz’ün yöneticiliğinde İ.T.Ü. Gemi İnşaatı ve Denizbilimleri Fakültesi’nde devam ettirilen proje, 1993 senesinde İlham Artüz’ün vefatı ile İ.T.Ü. Gemi İnşaatı ve Denizbilimleri Fakültesi’nde, İstanbul Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen ölçümlerin yöneticiliğini üstlenen M. Levent Artüz sorumluluğuna geçti. Takip eden yıllarda ise, söz konusu proje M. Levent Artüz ve O. Bülent Artüz’ün çabaları ile kesintisiz olarak devam ettirildi.

 

MAREM projesinde 1954'ten günümüze kadar Marmara Denizi ve Boğazlar'da, yatayda 145 adet istasyonda yaklaşık 30 farklı parametrenin, derinliğin elverdiği kesitlerde (0. 5 m-1200 m) ölçümlemesi gerçekleştirildi. Ak-Kim’in ana sponsor olarak desteklediği bu çalışma kapsamında,  ilk kez Marmara Denizi genelinde bakteriyolojik etüt ile Marmara Denizi canlılarından kaynaklanan ve insan sağlığını etkileyen alerjik ve akut dermatolojik etmenler de izlenmeye başlanacak.

 

2006 senesinden itibaren Sevinç-Erdal İnönü Vakfı bünyesinde gerçekleştirilen proje, Marmara Denizi’nde bu yıl; Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Hidrobiyoloji bölümü, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü, Marmara Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümü katılımı ile 29 Temmuz 2011 tarihinde başlatıldı.

 

 

 

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 7 Puan Verildi
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  EKONOMI

3386 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 
paylaşan:

 
ile

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Yalova da milletvekili aday listeleri belirlendi Yalova da milletvekili aday listeleri belirlendi
24 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listeleri belirlendi. Yalova da Ak Parti de 1.sıra adayı Ahmet Büyükgümüş, CHP 1.sıra adayı Özcan Özel, MHP 1.sıra adayı Hasan Topçular, İYİ Parti 1.sıra adayı Ünlem Üstel oldu....

Yalova Müzik Festivali 2-5 Ağustos da
İNCE ilk mitingini Yalova da gerçekleştirdi İNCE ilk mitingini Yalova da gerçekleştirdi
CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce seçim çalışmalarına Yalova’nın Elmalık köyünden başlattı. İlk önce Annesi Zekiye Gülden İnce’yi eşi ve çocuğuyla ziyaret eden İnce, annesnden helallik alarak, Babası Şerif İnce’nin köyündeki mezarını ziyaret etti...

YALOVA DA 177.632 SEÇMEN OY KULLANACAK
4.Hersek Yağlı Güreşleri coşkuyla gerçekleşti
ALTINOVA, Sanatta da varım dedi
240 sporcu yarıştı, satranç ustaları belirlendi
EMEKLİLER İÇİN İYİ HABER
Esnaf da TAMAM diyor
Magazinci.com Ödülleri Sahiplerini Buldu
Gazete Marmara da ödül törenindeydi
EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI
 
 Takvim
23  Mayıs 2018  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 4.8464 4.8551
  Euro 4.4002 4.4293
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,33 saniye.