Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yerel seçimlere sayılı günler kala... "Yenilen pehlivan güreşe doymazmış", "Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı"  gibi söylemler vatandaşın ağzına sakız oldu.            Yalova Devlet Hastanesi Başhekim Uzm.Dr.Recep Hacı, Bakanlığın denetiminden olumlu geçen, Hastane yönetimine, tüm birim sorumluları ile tüm personelle özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 AK-KİM, MAREM e sponsor oldu

AK-KİM, MAREM e sponsor oldu
 Yazı Boyutu

 Tarih : 8.8.2011 - 12:45:30 


Doğaya ve sürdürülebilir kaynaklara verdiği önemi yaptığı çalışmalarla gösteren Ak-Kim, MAREM projesine ana sponsor olarak destek veriyor.

 
 
 
AK-KİM, “Marmara Denizi’nin Değişen Oşinografik Şartlarının İzlenmesi” MAREM projesinin ana sponsoru oldu!

 

İlk olarak Et ve Balık Kurumu bünyesinde Olav Aasen ve İlham Artüz yöneticiliğinde 1954 senesinde Marmara Denizi ve Boğazlar’ın izlenmesi amacıyla başlatılan “Marmara Denizi’nin Değişen Oşinografik Şartlarının İzlenmesi” MAREM (Marmara Environmental Monitoring) projesinin, 2011 yaz ayağı Ak-Kim Kimya ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

 

Doğaya ve sürdürülebilir kaynaklara verdiği önemi yaptığı çalışmalarla gösteren Ak-Kim, dünyada yılda 2 milyon ton kanalizasyon, endüstriyel ve tarımsal atığın su kaynaklarına bırakıldığı tehlikesine dikkat çekilmesi ve denizlerdeki doğal yaşamın sürdürülebilmesi amacıyla, MAREM projesine ana sponsor olarak destek veriyor.

 

80’li yılların sonlarından itibaren İlham Artüz’ün yöneticiliğinde İ.T.Ü. Gemi İnşaatı ve Denizbilimleri Fakültesi’nde devam ettirilen proje, 1993 senesinde İlham Artüz’ün vefatı ile İ.T.Ü. Gemi İnşaatı ve Denizbilimleri Fakültesi’nde, İstanbul Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen ölçümlerin yöneticiliğini üstlenen M. Levent Artüz sorumluluğuna geçti. Takip eden yıllarda ise, söz konusu proje M. Levent Artüz ve O. Bülent Artüz’ün çabaları ile kesintisiz olarak devam ettirildi.

 

MAREM projesinde 1954'ten günümüze kadar Marmara Denizi ve Boğazlar'da, yatayda 145 adet istasyonda yaklaşık 30 farklı parametrenin, derinliğin elverdiği kesitlerde (0. 5 m-1200 m) ölçümlemesi gerçekleştirildi. Ak-Kim’in ana sponsor olarak desteklediği bu çalışma kapsamında,  ilk kez Marmara Denizi genelinde bakteriyolojik etüt ile Marmara Denizi canlılarından kaynaklanan ve insan sağlığını etkileyen alerjik ve akut dermatolojik etmenler de izlenmeye başlanacak.

 

2006 senesinden itibaren Sevinç-Erdal İnönü Vakfı bünyesinde gerçekleştirilen proje, Marmara Denizi’nde bu yıl; Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Hidrobiyoloji bölümü, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü, Marmara Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümü katılımı ile 29 Temmuz 2011 tarihinde başlatıldı.

 

 

 

  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 7 Puan Verildi
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  EKONOMI

3657 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu Çiftlikköy de çifte açılış coşkusu
Çiftlikköy Sultaniye ve 500 Evler Mahallelerinde AK Parti seçim irtibat ofislerinin açılışları vatandaşın yoğun katılımıyla görkemli bir törenle gerçekleştirildi....

GOP da Vefa SALMAN a sevgi seli
 
 Takvim
19  Şubat 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.3052 5.3147
  Euro 4.7786 4.8103
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,61 saniye.