240 sporcu yarıştı, satranç ustaları belirlendi





15 bin TL nakit ödülün dağıtıldığı Altınova Belediyesi 12. Geleneksel Satranç Turnuvası, Çavuşçiftliği Fatih Sultan Mehmet İlkokulu yanındaki Altınova Spor Salonu’nda tamamlandı. 3 kategoride 240 sporcu katıldığı turnuvada dereceye girenlere ödülleri, Altınova Belediye Başkan Vekili Ali Sarıhan ve Altınova İlçe Gençlik Ve Spor Müdürü Mehmet Sait Başaran tarafından verildi.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN KATILIM

12. Geleneksel Altınova Belediyesi Ulusal Satranç Turnuvası A Kategorisinde 37 sporcu, B Kategorisinde 54 sporcu, C Kategorisinde 104 sporcu olmak üzere 195 sporcu ile tamamlandı. Turnuva sonunda toplamda 15.000 TL Nakit para ödülü dağıtıldı. Turnuvaya Yalova, Bursa, Konya, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Mersin, Burdur, Tekirdağ, Malatya, Gaziantep, Karabük, Uşak, Şanlıurfa, Edirne, Düzce, Giresun, Nevşehir, Van, Sinop, Manisa, Çanakkale, Bolu, Karaman, Muğla, Tokat, Ankara gibi illerin katılımlarıyla Türkiye’nin dört bir yanından yoğun ilgi gördü.

ORAL’DAN TEŞEKKÜR

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral Turnuvada Emeği geçen Altınova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran, Turnuva Direktörü Ömer Faruk Uyrun, Turnuva Başhakemi Recep Karaç, Turnuva Gözlemcisi Umut Sapan ve turnuvada görev alan hakemlere ve katılım sağlayan sporculara teşekkür ederken, başarılarının devamını diledi.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar 

DERECEYE GİRENLER

Turnuvada A Kategorisinde birinciliği Kürşat Buğra Gökçek, ikinciliği Muhittin Büker ve üçüncülüğü Elnur Aliyev aldı.

B Kategorisinde birinciliği Alperen Sancar, ikinciliği Onat Türkmenoğlu ve üçüncülüğü Ahmet Gedik kazandı.

C Kategorisinde birinciliği Mohammederfan Zamzam, ikinciliği Ela Cebecioğlu ve üçüncülüğü ufuk Adıgüzel aldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar 

A ALT KATEGORİ

En iyi 16 yaş altı birincisi Kürşat Buğra Gökçek, ikinci Eray Kılıç, üçüncü Serhan Berat Özdemir.

En iyi bayan sporcu Çisel Anaçoğlu.
En iyi 50 yaş ve üstü sporcu Muhittin Büker

B ALT KATEGORİ

En iyi 16 yaş altı birincisi Kerem Şener, ikinci Hüseyin Durğun, üçüncü Efe Eren Kavilcioğlu.

En iyi 10 yaş altı birincisi İlhami Göktuğ Özen, ikinci Ege Şahingör, üçüncü Arda Yusuf Yalçın.

En iyi bayan sporcu Hatice Kübra Kalender.
En iyi 50 yaş ve üstü sporcu Ahmet Akıncı.

C ALT KATEGORİ

En iyi 16 yaş altı birincisi Mohammederfan Zamzam, ikinci Ela Cebecioğlu, üçüncü Yusuf Sina Akyaz.

En iyi 10 yaş altı birincisi Ela Cebecioğlu, ikinci Eymen Düzgün, üçüncü Atakan Alkan.
En iyi bayan sporcu Ela Cebecioğlu.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise


Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar


Tarih: 30.4.2018

YALOVA HABER GAZETESİ
http://www.yalovahaber.net/